Publikováno

Dekorace z podzimních materiálů

Chcete si zpříjemnit nevlídné podzimní dny něčím příjemným? Co třeba vytvořit si s dětmi podzimní dekoraci, kterou ozdobíte váš byt, dům či zahradu. Podzim je často spojován především s depresemi a nachlazením, přesto však nabízí tolik přírodních krás, které by byla škoda nevyužít.

Nádherné barevné listy, spadané žaludy či kaštany, šípky, jeřabiny, oříšky a v neposlední řadě je také dýně na Halloween. Podzim vůbec nemusí být nudný, zejména pro děti představuje nekonečnou studnu zábavy a poznání. Připravili jsme si pro vás pár tipů, jak si vyrobit krásné a vkusné podzimní dekorace z přírodních materiálů. Proč zbytečně utrácet, když můžete spojit příjemné s užitečným? Objevte v sobě kreativního ducha, bude vás to i bavit.

Naaranžujte si podzim podle svých představ

Je teprve konec října, ale pomalu na nás začínají doslova útočit vánoční reklamy a slogany s tematikou Vánoc. Na vánoční výzdobu je však času dost. Nyní vládne pestrobarevný podzim, který má velké kouzlo.

Objevilo se po delší době sluníčko? Skvělé! Je ideální čas vyrazit s rodinou do přírody. V lese je krásně a navíc zde můžete najít tolik cenných věcí, jimiž ozdobíte svůj domov. Fantazii se meze nekladou, můžete si rozdělit práci. Někdo nasbírá šišky, někdo zase šípky či jeřabiny, jiní se vrhnou na spadané listí, kaštany a větvičky. Zkrátka cokoliv vás napadne. Hlavní je, aby to bylo pěkně barevné a kreativní.

Barvy letošního podzimu jsou zkrátka neodolatelné, co říkáte? Jen si zkuste spočítat všechny odstíny, které nám nyní příroda nabízí. Kromě barevného listí padají poslední kaštany, přírodu zdobí červené šípky a oranžové jeřabiny, na zemi můžeme spatřit čepičky od žaludů. To vše lze využít k výrobě podzimní dekorace.

Originální dekorace pro každého

Máte dostatek přírodního materiálu a přemýšlíte, jak s ním naložit? Do proutěných truhlíků nebo košíků můžete naaranžovat rozmanité vazby plné podzimních plodů, lístků a větviček. Nezapomeňte také na dýně, které lze použít vyřezané, nebo si pořídit malé ozdobné dýně. Buď je přidejte do košíčku, nebo ledabyle položte vedle. Takto si lze vyzdobit parapet, vchodové dveře nebo třeba i stůl doma.

Protože podzim je neodmyslitelně spojený také s Dušičkami, velmi důležitou roli hrají věnce. A ty rozhodně nepatří pouze na hřbitov. Chcete si vkusně ozdobit vchodové dveře do domu nebo bytu? Pořiďte si holé věnce, které si dotvoříte opět svépomocí. Věnce nemusí být nikterak přeplácané. Vypadají pěkně i samotné, ovšem něco málo podzimních doplňků podtrhne jejich krásu. Vsadit můžete na přírodní pomocníky v podobě listů, šípku, jeřabin a kvítky kytiček, které kvetou také na podzim. Možná budete překvapeni, kolik rostlin ještě kvete. Například listopádky to mají přímo v názvu, chladné dny a ještě chladnější noci nevadí ani podzimním astrám. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe.

Vydlabané dýně a dekorace z kaštanů

Velmi oblíbenou podzimní dekorací jsou již zmíněné dýně. Na vydlabání dýně budete potřebovat dostatečně ostrý nožík. Tuto práci nikdy nenechávejte na dětech. Abyste je však dostatečně zapojili, nechte je namalovat na dýni strašidelný obličej. Společně si pak můžete uvařit výbornou polévku z dužiny a strašidelnou dýni postavte třeba na zápraží. Ale pozor! V interiéru začne dýně velmi rychle usychat a chřadnout, nejlépe se jí daří venku.

Krásné dekorace vytvoříte také z obyčejných kaštanů, kterých je na podzim opravdu hodně. Vyrobit můžete zvířátka, postavy i strašidla. Opět se fantazii meze nekladou. Kromě kaštanů budete potřebovat něco ostrého (například nůžky, nůž) a špejle (případně párátka). Tvoření z kaštanů je nekonečná zábava pro celou rodinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *