Publikováno

Obývací pokoj 21. století

Pamatujete si ještě obývací pokoje před pár lety? Všechny stejné, s pohovkou, dvěma křesly a obývací stěnou se skleničkami a hrníčky ve vitrínách? Stejné koberce i barvy nábytku? Nic, co by vás mohlo překvapit nebo oslnit? To už je hudba minulosti.

V poslední době se i vrací hodně dávný styl. Některé domy vůbec neměli něco jako obývací pokoj a spíše měli velkou místnost spojenou s kuchyní, kde se všichni sešli. Tento  trend se v poslední době vrací a kuchyně se opět s obývacím pokojem propojují. To co známe z inzerátů realit jako 2KK či 3KK je tedy praktickým posledním trendem. Hostitel domu není odkázán na vyhnanství do kuchyně a může komunikovat i během přípravy pohoštění. Mnoho výhod, kdy jde do popředí lepší dostupnost, začíná třeba v rychlém přinesení jídla přímo na stůl.

Kterým směrem jde tedy vývoj? Jsme mnohem náročnější. Jsme více praktičtí a účelnost se dostává do popředí. Více se v současné době zaměřujeme na design a chceme zařadit prvky moderního stylu. Trendem bydlení 21. století je určitě odstranění zdí. A to zejména již ve zmíněné kuchyni. Bývá nahrazena většinou barovým pultem, který šikovně ukryje věci na kuchyňské lince, ale neizoluje od sebe členy domácnosti.

Máme zde i nevýhody? Je asi třeba v kuchyni udržovat větší pořádek. Nádobí do myčky a žádné hromady drobků a politá či upatlaná dvířka kuchyňské linky. Určitě se hodí velmi dobrá digestoř. Vyvětrat místnost od výparů z jídla může být trochu problém. Pokud se vám stane, že něco připálíte, je to ihned v pokoji cítit. Většina uživatelů ale vnímá spíše převažující pozitiva nad negativy.

Můžete být kreativní, zapojit svůj vkus a představy. Barvy jdou do popředí a kupujeme jak barevné kuchyňské linky, tak i nábytek. Od bílých stěn se v poslední době upouští a používá se více pestrých barev i na zdech. Ladí se do jedné barvy a používají se třeba i pruhy na jedné ze stěn. Moderní řešení propojení kuchyně a obývacího pokoje je novým trendem nového bydlení a dává mu zcela jiný rozměr. Můžete jej použít jak v menších, tak i ve větších interiérových prostorech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *