Publikováno

Jak zařídit ideální ložnici? Od postele po detaily!

Každý, kdo si zařizuje své hnízdečko lásky, či první singl byt, se na povalování v útulné postýlce těší snad ze všeho nejvíc. Někdo se rád tulí a v příliš velké posteli je ztracen, druhý má zase rád dostatek prostoru, základem je však vždy pohodlí spáče. Nebo spáčů. A v případě, že se rozrostete, myslete i na cupitající nožky směřující k vaší lenošící oáze každičké ráno.

Pořádná postel je základ

A na tom se zcela jistě shodneme všichni. O tom, jak velká by měla být, jak vysoká, jak široká, zda vodní či japonského stylu, to už je na osobnosti každého z nás. A naše osobnost je přesně to, co vtiskne ložnici punc originality. Důkladně vždy promyslete drobnosti jako dobrý přístup k lůžku pro oba partnery, a také v dostatečné vzdálenosti od okna, dveří i topení. Pokud bydlíte v domku, máte zcela jistě větší manévrovací prostor, v případě paneláku je to krapet horší, ale i zde lze vynalézavě vykouzlit dokonalou ložnici. Malý prostor můžete vyřešit vcelku snadno. Do ložnice zkrátka umístěte pouze postel a noční stolky, skříně či komody vystěhujte na chodbu či do obývacího pokoje. Jistě, snížíte si tak částečně uživatelský komfort svého soukromí, ale váš spánek bude zcela jistě kvalitní. Materiál, z kterého vaše postel snů bude vyrobena, není až tak důležitý. Jde spíše o design či váš styl, to k čemu více inklinujete – zda k poctivému dřevu, kompromisu či kovu. Postel postelí totiž dělá následující bod…

Rošt a matrace? Bez nich by postel nebyla postelí

Nejen, že by jste se jaksi nevyspali, ale hlavně by jste se nevyspali dobře :). Spánek na zemi totiž raději přenecháme našim předkům, a my se pohodlně uvelebíme na matraci ideálně sestavenou pro naše tělo. A to doslova. Vždy vybírejte matraci vhodnou pro vaši výšku, ale také váhu, zohledněte i to, zda jste muž či žena a zda se například více potíte, či trpíte alergií. Díky chytrým řešením tak snadno i do manželské postele vyberete dvě zcela odlišné matrace pro vás i vašeho partnera, na první pohled však nic nepůjde poznat, a žádné dělítko uprostřed váš milostný život rozhodně nenaruší. Při výběru matrace se nestyďte vyzkoušet si ji, zjistíte tak lépe, zda vám vyhovuje tvrdší či měkčí varianta. Existují pak i druhy, které můžete libovolně otáčet – jedna strana měkká, druhá tvrdá. Při výběru roštu myslete na svá záda a případné problémy s nimi. Nikdo nemládneme, a tak polohovatelné rošty podstatně zvýší kvalitu spánku i potřebný důkladný odpočinek.

Kouzlete s detaily

Drobnosti jsou to, co vykouzlí tu pravou atmosféru a často na ně zapomínáme. Výběr lůžkovin by tedy neměl rozhodně podléhat slevovým horečkám, ale minimálně představě romantiky – vzorem i na omak. Nebojte se investovat do kvality, od saténu po damašek, povlečení se totiž nemalou měrou podílí na tom, zda se ráno cítíte odpočatí a fit. Nezapomínejte také na příjemně decentní osvětlení, ať už pro příjemnou četbu či ranní vstávání. Nechcete přece hned budit partnera :). Žhavým hitem je led osvětlení v podobě řetězů, které si můžete naaranžovat třeba za čelo postele a vykouzlit tak romantickou náladu.

A i když se v ložnici nemá zrovna obědvat, pořízením podnosu pro ranní snídani do postele, rozhodně nic nezkazíte 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *